Nasze blogi

Obserwatorzy

Odwiedziło już nas

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Tęczak

Już wiele razy zaprzyjaźnione i połączone wspólną pasją biżu-twórczynie dawały wyraz temu, że potrafią pomagać, a w tym roku, po raz kolejny, robią to biorąc licznie udział we wspólnym projekcie.
Siedząc przed monitorami, przebierając w błyszczących koralikach, przy aromatycznej kawie czy gorącej herbacie oraz plotkując zaciekle o tym i o owym, postanowiłyśmy wspólnymi siłami stworzyć i oddać w Wasze ręce niezwykły projekt, jakim jest:
Pomysł na ten wyjątkowy naszyjnik zrodził się w głowie Eweliny Rząd (znanej także jako Saadia), która postanowiła zmobilizować sutaszowe twórczynie do dołączenia do naszej biżuteryjnej akcji, już rok temu przynoszącej wszystkim wiele radości, aWielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - parę groszy do skarbonki :)
Nie musiała zresztą nikogo długo namawiać! Wystarczyło, że rzuciła hasło:
"Dziewczyny, jak pewnie zauważyłyście, rozpoczęła się akcja "Biżuteryjki dla WOŚP". (...) Wpadłam na pomysł, że my też możemy przyłączyć się do akcji. Jak ja to widzę... każda z dziewczyn wykonuje jakiś niewielki element z sutaszu (wszystko do uzgodnienia) i przysyła go do mnie. Ja siedzę nad tym i dumam:)))... i łączę te wszystkie elementy w wypasiony naszyjnik"
a chętnych zgłosiło się bez liku :) To dzięki nim świat może ujrzeć wyjątkowe cudo, którewypasionym naszyjnikiem każdy nazwie chyba bez cienia wątpliwości:
Nie wierzycie w to, co widzicie? To spójrzcie jeszcze raz! ;) Ja  na oglądaniu zdjęć Tęczaka spędziłam długie godziny i wciąż mnie hipnotyzuje!
Centralną część tego cuda stworzyła Jadwiga Betley, umieszczając w środku przepiękny okaz agatu w intensywnym różu oraz otaczając go starannie ornamentami szytymi z pasm sutaszu:
Jej małe dzieło sztuki jest sercem naszyjnika, wokół którego, niczym tęczowe listki, wyrastają mniejsze elemenciki, każdy szyty przez inną artystkę, mniej lub bardziejwg szkicu Eweliny ;)
Łącznie w pracy przy wykonywaniu naszyjnika wzięło udział ponad 50 osób z caluteńkiej Polski, a i we Włoszech powstały dwa jego kawałeczki! :)
Elementy w jasnej zieleni przygotowały do naszyjnika:
Żółte elementy powstały dzięki:
Pomarańcz w naszyjniku zawdzięczamy:
czerwień to robota:

Intensywnym różem zajęły się:
pudrowym:
Fioletowe akcenty w naszyjniku przygotowały:
granatowe z kolei:
Turkus jest zasługą:
,
niebieski:
ciemna zieleń:
Uh! A nie mówiłam, że prawdziwy tłum przyłożył swoje zdolne łapki do powstaniaTęczaka?
To dzięki temu macie szansę licytować naszyjnik, który nie tylko jest oszałamiająco piękny i bezwzględnie przykuwający wzrok, ale i nasycony pozytywną energiątak wielu osób, przepełniony ich twórczym zapałem i nasączony serdecznymi uśmiechami :)
Nigdzie indziej nie kupicie tego za żadne pieniądze tego świata! :)
Jak widać, Tęczak został uszyty nie tylko przez wiele osób, ale i z różnorodnych materiałów. Podstawą są oczywiście sznurki sutaszu, lecz wśród nich ukrywają się zarówno naturalne minerały, jak i perłycyrkoniekoralszkłokryształy Swarovskiego  oraz cała masa innych materiałów, zawsze jednak najwyższej jakości.
Naszyjnik w całości zabezpieczony jest impregnatem, aby nie brudził się podczas noszenia, a jego spód podklejony jest naturalną, przyjemną w dotyku zamszową skórką w ciemnozielonym odcieniu.
Tęczak jest duży - jego obwód wewnętrzny to 55 cm, jednak nie jest tak ciężki, jak mogłoby się wydawać - jego waga to ok. 400 gram.
Licytację zaczynamy od złotówki, ponieważ dla Orkiestry każdy grosz się liczy :) Zaświęcej o naszej akcji i wszystkich jej projektach możecie przeczytać na naszym blogu:
 Tam też obejrzycie jeszcze więcej zdjęć Tęczaka, które wykonał dla nas Arek Rząd, przy współpracy z zachwycającą modelką - Emilią Sierzputowską oraz arcyzdolną stylistką - Iwoną Rząd. Dziękujemy z całego serca!

Opis aukcji Edyta Woźniak - Marisella

Zapraszam również do obejrzenia relacji z programu pytanie na śniadanie :

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/teczak-naszyjnik-na-aukcje-wosp/9686804

0 komentarze: